Майстер-класи в рамках «Ромських студій в НаУКМА» PDF Друк e-mail
П'ятниця, 23 листопада 2012, 08:19

1 грудня 2012 р. о 10.00 в рамках «Ромських студій в НаУКМА» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (голова – проф. Євген Бистрицький) відбудуться два майстер-класи «Взаємини циган з європейським суспільством» та «Методологія і методика дослідження циганських груп в Україні».

«Взаимоотношения цыган с европейским обществом».

модератор – Ніколай Владиславович Бєссонов

(художник, циганознавець, автор сайту «Цыгане России»).

На протяжение двух столетий в литературе по цыгановедению принято наиболее пристально изучать гонения, репрессии, а также геноцид. Настаивая на обязательном изучении мрачных страниц цыганской истории, мы должны, тем не менее, знать и противоположные примеры. В ряде стран цыгане имели юридическое равноправие, а также испытали толерантное отношение со стороны местного населения. Нами будет предпринята попытка выстроить баланс между двумя названными тенденциями. Это может способствовать ослаблению "синдрома жертвы" и росту взаимного уважения между цыганами и не-цыганами. Бессонов Николай Владиславович, про нього: (художник, циганознавець, автор сайту «Цыгане России»).

«Методологія і методика дослідження циганських груп в Україні»

модератор – Олексій Олександрович Данілкин

(циганознавець, збирач колекції з історії і культури ромів України, автор книг з історії, культури і фольклору циганів України, лауреат звання “Національна гордість”, 2000 р.).

Розглядатимуться загальнонаукові методи, насамперед історичний та логічний, з властивим їм аналізом, синтезом і системним підходом, водночас буде визначена доцільність використання загально історичних та спеціальних методів (порівняльно- історичного, ретроспективного, синхроністичного, діахронічного та ін.). Данілкин Олексій Олександрович, про нього: 1997 р. закінчив Білоцерківський аграрний університет. Збирач колекції з історії і культури ромів України Білоцерківського краєзнавчого музею, пошуковець Інституту мистецтвознавства, фольклористики і етнології ім. М.Рильського НАН України. Автор низки виставок присвячених циганам України (1993 – 1998 рр.) на основі зібраної ним колекції. Автор книг з історії, культури і фольклору циганів України, лауреат звання “Національна гордість” (2000 р.). Підготував до друку книги “Феномен циганської культури в Україні” та “Короткий українсько-циганський словник (сервітський діалект)”.

Місце проведення: зала засідань Вченої ради Національного університету «Києво-Могилянська академія» (Київ, вул. Г.Сковороди, 2, І-й корп., ауд.301)